Loading…

Pamjet që tregojnë si ikën serbët e mposhtur nga Kosova

  • 12/06/2019 | 21:09

Pamjet që tregojnë si ikën serbët e mposhtur nga Kosova

Forcat e serbe teksa largoheshin nga Kosova para 20 viteve nëpërmjet pikës kufitare të Merdares kishin provokuar rëndë shqiptarët.


Tërheqjen forcat serbe e bënë duke e fyer e kënduar  këngë antishqiptare përgjatë gjithë magjistrales Prishtinë – Podujevë.

Madje, ata kishin shtënë me armë në drejtim të një grupi ushtarësh të UCK-së.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë