Loading…

Panik në detin shqiptar: Mbërrin trageti që iu prish motori në mes të detit

  • 30/07/2017 | 18:49

Panik në detin shqiptar: Mbërrin trageti që iu prish motori në mes të detit

Trageti i linjës Ankona-Durrës, ‘Adria Ferries’ , i cili kishte pësuar një defekt në motor, është ankorua vetëm mëngjesin e sotëm në portin e Durrësit, i cili ka mbërritur 12 orë me vonesë.

Mësohet se mjeti ishte nisur që mbrëmjen e ditës së e së premtes nga Ankona, për të arritur në portin e Durrësit. Por pas avarisë së pësuar në njërin nga motorët iu desh të lundronte me shpejtësi të ulët.

Trageti duhet të ishte mbrëmë rreth orës 19:30 në Durrës. Ekuipazhi i tragetit mori masa për furnizimin e pasagjerëve me ujë dhe ushqime.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë