Loading…

Panika nga koronavirusi: Samsung nis të shpërndajë telefonët e rinj tek shtëpitë e klientëve

  • 18/02/2020 | 13:46

Panika nga koronavirusi: Samsung nis të shpërndajë telefonët e rinj tek shtëpitë e klientëve

Samsung ka filluar të shpërndajë produktet e telefonave inteligjentë për klientët, pasi përhapja e koronavirusit ka bërë që gjigandi teknologjik të anulojë ngjarjet promovuese dhe të mbyll disa dyqane, transmeton Gazeta Metro.


Masa thekson përpjekjet e bëra nga industria globale e telefonave të mençur, një nga sektorët e teknologjisë më të dëmtuar nga shpërthimi i virusit në Kinë, për të minimizuar ndikimin në biznes.

”Ne jemi duke prezentuar një shërbim të ri, pasi çështjet e lidhura me koronavirusin mund të rezultojnë në më pak kohë në dyqan”, tha njëri prej njerëzve, duke shtuar se shërbimi pritet të jetë i disponueshëm vetëm në disa pjesë të Koresë së Jugut.

Samsung, i cili zbuloi një smartphone të ri të palosshëm javën e kaluar, nuk është i vetmi prodhues që po përballet me këtë gjendje. Në këtë vend gjithashtu po përballen me mungesë ilaçesh dhe produkteve të tjera../gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë