Loading…

Papërgjegjshmëria e lë pa përkrahje financiare Komunën e Prishtinës

  • 09/01/2017 | 20:28

Papërgjegjshmëria e lë pa përkrahje financiare Komunën e Prishtinës
Këshilltari Politik për Ekonomi i kryeministrit të Kosovës, Sokol Havolli ka reaguar ndaj Komunës së Prishtinës për mos përgjigje dhe humbje të madhe financiare për agropunuesit e kryeqytetit.

Këshilltari për ekonomi i kryeminstrit Mustafa, Sokol Havolli, përmes një publikimi në rrjetin social facebook ka deklaruar se Komuna e Lipjanit dhe komunat e tjera të rrethit, kanë investuar 1-2 milionë Euro në plantazhe, kjo me anë të përkrahjes dhe mbështetjes me dokumente administrative.

Po për shkak të vonesave në përgjigje nga Komuna e Prishtinës, sipas Havollit agropërpunuesit e kryeqytetit kanë humbur grante, përkrahje të ndryshme financiare në vlerë milionshe si dhe dhjetëra vende pune./gazetametro.net

Publikimi i tij i plotë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë