Loading…

Para meçit, Florian Marku inspirohet me këngën që e kënduan edhe ushtarët e UÇK’së

  • 23/02/2021 | 18:49

Para meçit, Florian Marku inspirohet me këngën që e kënduan edhe ushtarët e UÇK’së

Boksieri shqiptar Florian Marku, ka shënuar një fitore mjaft të rëndësishme në karrierën profesioniste të shtunën mbrëma kundër Rylan Charltonit.

Marku fitoi pas tetë raundesh, ku kundërshtari i tij u dorëzua.

Para se të futej në ring boksieri shqiptar ka treguar se çfarë kënge ka dëgjuar.

Florian Marku u inspirua me këngën “Se po na pret gjithë vendi shpresë”.

Kjo këngë është kënduar edhe nga ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjatë zhvillimit të betejave përball okupatorit serb.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë