Para Parlamentit Europian, Kurti kritikon ashpër marrëveshjen e 4 shtatorit në SHBA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kritikuar marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë, me 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë, para Parlamentit Europian, shkruan Gazeta Metro. Kurti, ka hedhur kritika të ashpra rreth kësaj marrëveshje, duke thënë se ajo as nuk është menduar të implementohet. “Nuk kam parë asnjëherë në jetën time një faqe … Vazhdoni me leximin e Para Parlamentit Europian, Kurti kritikon ashpër marrëveshjen e 4 shtatorit në SHBA