Loading…

Parada shqiptare në New York, këtë vit dedikim special

  • 07/03/2017 | 16:47

Parada shqiptare në New York, këtë vit dedikim special

Parada që mbahet çdo vit në New York tashmë, në muajin qershor, këtë vit do të ketë një dedikim special.


Parada shqiptare  e Vitit 2017 në Nju Jork, paradë tradicionale qe organizohet çdo qershor në Nju Jork , këtë vit  do t’u kushtohet Arbëreshëve, një iniciativë për të bashkuar jo vetëm komunitetin shqiptar, por dhe një afrim më i ngushtë me komunitetin arbëresh atje.

Parada do të organizohet me 17 qershor, nën kujdesin e organizatës Rrënjët Shqiptare – Albanian Roots, me President,  Marko Kepi, e cila është dhe organizatore e kësaj parade, për komunitetin shqiptar në zonën e Tri-Shtetëshit , në dekadën e fundit.

Takimi u drejtua nga  Marko Kepi i cili tregoi platformën e kësaj Parade dhe kërkoi mendime nga pjesmarrësit për organizimin dhe përkushtimin e kësaj Parade.   Përmes diskutimeve u vendos që Parada e Vitit 2017, t’u kushtohet Arbëreshëve. /gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë