Loading…

Paralajmërim, Kosova taksë edhe ndaj Maqedonisë Veriore

  • 04/08/2019 | 23:13

Paralajmërim, Kosova taksë edhe ndaj Maqedonisë Veriore

Kronika e mëposhtme flet për taksën e vendosur nga Qeveria e Kosovës për mallrat e Serbisë dhe të Bosnjës, shkruan Gazeta Metro.

Që nga vendosja e saj, pos prodhuesve vendor, përfitim goxha të mire kanë edhe ata të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Por këta të fundit mund t’i pret i njëjti fat në rast se nuk i heqin disa pengesa për të cilat janë ankuar bizneset kosovare.

Kronikë nga Klan Kosova./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë