Loading…

Paralajmërohet fletë-arrest ndërkombëtar për Rajdoicicin

  • 28/09/2023 | 15:00

Paralajmërohet fletë-arrest ndërkombëtar për Rajdoicicin

Ministria e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka komentuar zhvillimet e fundit në veri të vendit.


Ajo në një prononcim për Lajmi.net ka thënë se do të lëshohet fletëarrest ndërkombëtar shumë shpejt për Milan Radojçiq.

‘’Ai është kriminel, është njëri prej kryekriminelëve që e ka organizuar sulmin terrorist në Republikën e Kosovës.Besoj që shumë shpejt Prokuroria Speciale për flet-arrest dhe flet-rrështim ndërkombëtar në mënyrë që ai të ndiqet penalisht për të gjitha krimet që i ka bërë.Është hera e parë që grupet terroriste po luftohen nga Policia e Kosovës, të merremi me punën madhështore të tyre dhe jo me individë që po i shërbejnë dikujt tjetër”, tha Haxhiu.

Më tutje Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se Policia e Kosovës me veprimet e tyre në veri të Kosovës kanë mbrojtur Republikën tonë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë