Loading…
Paralajmërohet koalicion parazgjedhor LDK-VV
  • 23/10/2018 | 22:07

Paralajmërohet koalicion parazgjedhor LDK-VV

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli ka folur për përçarjen e opozitës dhe për zhvillimet e fundit politike në vend.

Ai ka qenë i ashpër në kritikat kundër Qeverisë dhe ka mbrojtur ndaj analistëve rolin e LDK-së në mbajtjen e PDK-së dhe Thaçit në pushtet.

Avdyli ka paralajmëruar një koalicion parazgjedhor të LDK-së me Vetëvendosjes në mënyrë që t’i pamundësohej PDK-së të dilte e para me AAK-në dhe Nisma-n apo ndonjë parti tjetër.

Ai ka thënë se PDK-ja ka dëshmuar se kur i rrezikohet pushteti para zgjedhjeve vazhdimisht bën manovra politike – e të cilat do të pamundësoheshin nga një koalicion i tillë që do ta vendoste Opozitën të parën. /Periskopi

Më të fundit
...
  • 22/03/2019 | 23:46
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë