Loading…
Paralajmërohet rritja e çmimit të iPhone për shkak të Trump
  • 11/09/2018 | 18:25

Paralajmërohet rritja e çmimit të iPhone për shkak të Trump

Eshtë paralajmëruar rritje e çmimit të iPhone, kjo për shkak të politikave të presidentit amerikan, Donald Trump.


Kjo pasi presidenti amerikan po kërkon që iPhone të ndërtohet në SHBA, transmeton gazetametro.net

Të hënë, banka amerikane Merril Lynch tha se nëse Apple zhvendos  ndërtimin e iPhonëve në SHBA në vend të Kinës, atëherë kjo do të kërkonte një rritje të çmimeve të iPhone për 20%.

Kjo sepse do t’i duhet të kompensojë kostot shtesë të punës.

Kjo do të thotë se nga 724 dollarë sa shitet tash, një rritje prej 20% do të sillte rritje në 868.80 dollarë. / gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë