Loading…

Paralajmërojnë meterologët: Temperatura përvëluese javën tjetër në Evropë

  • 20/06/2019 | 17:06

Paralajmërojnë meterologët: Temperatura përvëluese javën tjetër në Evropë

Meterologët paralajmërojnë se javën e ardhshme kontinenti i Evropës pritet të përfshihet nga një valë e fortë nxehtësisë, transmeton Gazeta Metro.


Siç bëhet e ditur, shtetet ku do të ketë më së shumti temperatura të ngrohta janë Spanja, Portugalia, France, Gjermania, Zvicra e Belgjika.

Është mjaft diskutabile fakti nëse kjo valë nxehtësie do të përfshijë edhe Gadishullin Ballkanik një herë për një herë, për shkak të ciklonit të shtresave të larta atmosferike që gjendet mbi rajonin tonë dhe po mbanë atmosferën e paqëndrueshme.

Sidoqoftë, deri atëherë ka mjaft kohë dhe gjërat do të jenë më të qarta duke evoluar gjendja sinoptike ditëve të ardhshme dhe ne do tju njoftojmë me kohë për çdo të re./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë