Loading…

Paralajmëron udhëheqësi çeçen: Pas Ukrainës, radhën e ka Polonia

  • 27/05/2022 | 16:24

Paralajmëron udhëheqësi çeçen: Pas Ukrainës, radhën e ka Polonia

Udhëheqësi çeçen, Ramzan Kadryov, ka thënë që çështja e Ukrainës është një punë e përfunduar dhe që tashmë është i interesuar për Poloninë.


Këto deklarata lideri i njësiteve që kanë ndihmuar forcat ruse në Ukrainë i ka bërë në faqen e tij zyrtare në Telegram, ku e dha edhe një porosi.

“Ukraina është tashmë një punë e përfunduar, unë jam i interesuar për Poloninë. Nëse na jepet një urdhër pas Ukrainës, më mirë e keni t’i merrni armët dhe t’i ktheni mercenarët tuaj dhe t’i kërkoni falje zyrtarisht ambasadorit tonë”, ka paralajmëruar ai.

“Ukraina së shpejti do të jetë e jona dhe presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskyt ose do t’i mbarojë kokaina, ose më në fund do të vijë në vete dhe do të pranojë kushtet e ofruara nga presidenti ynë Vladimir Putin”, ka thënë tutje ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë