Loading…
Paralizohet Posta, punëtorët në grevë
  • 09/07/2018 | 10:10

Paralizohet Posta, punëtorët në grevë

Punëtorët e Postës së Kosovës kanë nisur sot grevën tërëditore të paralajmëruar.


Kjo grevë vjen pas asaj dyorëshe të mbajtur ditë më parë.

Sindikata e Punëtorëve të Postës së Kosovës, kanë arsyetuar këtë grevë duke thënë se është sensibilizim i institucioneve përgjegjëse për tejkalimin e krizës financiare në këtë ndërmarrje publike.

Për pasojë sindikata ka paralajmëruar se nuk do të ofrohet asnjë shërbim në asnjë nga zyrat postare derisa të plotësohen kërkesat e tyre.

Ndryshe, Posta është futur në një krizë disa mujore, e ku është raportuar se janë vonuar edhe pagat.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë