Loading…

Parandalohet kontrabandë në pikë-kalimin kufitar Han i Elezit

  • 06/11/2021 | 09:00

Parandalohet kontrabandë në pikë-kalimin kufitar Han i Elezit

Në pikë kalimin kufitar Han i Elezit, oficerët doganor kanë parandaluar futjen e mjeteve të punës të ndryshme gjatë tentim kontrabandës.

Në njoftim thuhet se në orët e pasdites të së premtes kishte arritur një automjet i cili pas pyetjes nga ana e oficerëve doganor ka deklaruar që nuk mbart asgjë, derisa e njëjta është selektuar për kontroll.

Gjatë kontrollit në vendin e gomës rezervë është hasur në mall të padeklaruar, i cili ishte fshehur me qëllim të kontrabandimit.

Mallrat e gjetura ishim: vida të llojeve dhe madhësive te ndryshme, teha, rrafshuese me bateri. Të gjitha mallrat e gjetura janë konfiskuar si dhe është iniciuar procedura kundërvajtëse.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë