Loading…

Parashikimi i motit

  • 23/02/2017 | 09:33

Parashikimi i motit

Deri të premten parashihet mot i butë, me diell dhe vransira, të shtunën më ftohtë dhe me shi.


Nga dita e djeshme masa të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të shtrihen mbi rajon dhe vendin tonë, që do të sjellin mot të butë me diell dhe vranësira. Të premten një turbullirë nga Atlantiku do të depërtojë mbi Itali, ku gjatë mbrëmjes dhe të shtunën në mëngjes në vendin tonë do të krijoj kushte për reshje të dobëta shiu, e me rënie të temperaturave, këto reshje, në vise mbi 800m lartësi mbidetare, do të përzien edhe me reshje bore. Më pas gjatë ditës së shtunë reshjet do të pushojnë, por do të mbajë mot më i ftohtë.

moti

Prishtina Weather bën të ditur se temperaturat gjatë ditëve të ardhshme do të rriten dukshëm mbi vlera mesatare mesatare, me minimale që do të luhaten nga -1C deri në +2C, e ato maksimale do të rriten deri në 13C. Ditën e shtunë maksimalet do të zbresin në +8C, e ato minimale të dielën do të zbresin deri në -3C, transmeton gazetametro.net

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga jugu-jugperëndimi 3-6m/s, e të premten me hove deri në 11m/s, ndërsa të shtunën nga ana veriore 2-9m/s. Shtypja atmosferike gradualisht do të zbresë nën vlera normale. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë