Loading…

Parashikimi i motit, dita më e nxehtë vjen këtë javë (Foto)

  • 01/08/2017 | 09:07

Parashikimi i motit, dita më e nxehtë vjen këtë javë (Foto)

Ditëve të para të gushtit, mbi rajonin tonë do të shtrihen fusha stabile të presionit të lartë, ndërsa nga Afrika veriore vapa afrikane do të sjellë mot më të nxehtë dhe kryesisht me diell.


Nën këto kushte gjatë këtyre ditëve do të mbizotëroj mot i nxehtë dhe me diell.

Nga parashikimet e fundit, ditët më kulminante të të nxehtit priten të premten dhe të shtunën me maksimale deri në 36C, e në Dukagjin mund të arrijë edhe deri në 37C.

Era do të fryejë mesatarisht nga verilindja 3-9m/s Shtypja atmosferike do të rritet mbi vlera normale dhe do të mbetet stabile përgjatë kësaj periudhe pesë ditore./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë