Loading…

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, temperaturat në minus

  • 29/11/2022 | 19:04

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, temperaturat në minus

Të mërkurën në Kosovë do të ketë mot kryesisht të vranët dhe me riga të dobëta shiu, shkruan Gazeta Metro.


Sipas parashikimit të motit nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), në mëngjes do të ketë kushte për mjegull.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius.

Nërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë