Loading…
Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim |FOTO
  • 12/10/2018 | 07:31

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim |FOTO

Meteorologët parashikojnë se në vendin tonë ditëve në vazhdim do mbajë mot i ngrohtë dhe kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit, mbeten mbi vlera mesatare, por me tendencë të zbritjes. Minimalet do të luhaten nga 3C deri në 6C, e maksimalet nga 19C deri në 22C.

12.10 – Mot i mirë, kryesisht me diell.

13.10-14.10 – Mot i mirë, kryesisht me diell, e të dielën gjatë ditës priten edhe vransira kalimtare.

15.10 – Mot kryesisht me diell. Pasdite dhe në mbrëmje vransirat do të shtohen.

Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-6m/s.. Shtypja atmosferike mbetet e lartë mbi vlera normale./Gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë