Loading…

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

  • 28/02/2017 | 08:41

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parapa që sot dhe nesër temperaturat do të lëvizin nga 4 deri në 15 gradë Celsius.


Për sot sipas IHMK-së, parashihet mot me vranësira të pjesshme dhe me temperatura që do të lëvizin ndërmjet 4 e 15 gradë Celsius.

Nesër, pritet që vranësirat të jenë më të theksuara dhe mund të sjellin edhe reshje shiu. Temperaturat do të shënojnë rënie. Ato do të sillën 0 deri 14 gradë Celsius.

Sinoptikanët edhe për ditët në vazhdim parashohin mot me vranësira të pjesshme, pra çaste me diell, por edhe vranësira.

Temperaturat minimale do të sillën 0 deri në 4 gradë Celsius, kurse ato maksimale 13 deri në 16 gradë celsius. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë