Loading…

Parashikimi i motit për sot në Ulqin

  • 18/07/2019 | 11:03

Parashikimi i motit për sot në Ulqin

Pas disa ditëve me mot të vranët në Ulqin, temperaturat janë rritur dhe dielli po mbizotëron në bregdet, shkruan Gazeta Metro.


Sot(e enjte) meterologët kanë parashikuar një mot të kthjellët dhe me diell. Temparatura minimale do të jetë 20 gradë Celsius, teksa ajo maksimale 29 gradë.

Do të fryej erë e lehtë, por megjithatë moti do të jetë i përshtatshën për pushuesit e shumtë të këtij bregdeti.

Gjithashtu, meterologët paralajmërojnë mot edhe më të nxehtë ditëve në vazhdim. Deri në fundin e kësaj jave dhe fillimin e javës tjetër temperaturat maksimale do të arrin deri në 34 gradë Celsius. /gazetametro.net

Foto nga Ulqini / Gazeta Metro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë