Loading…

Parfumi i preferuar i Rihanna inspirohet nga një ëmbëlsirë franceze

  • 15/09/2023 | 09:04

Parfumi i preferuar i Rihanna inspirohet nga një ëmbëlsirë franceze

Rihanna ka shkaktuar reagime të forta. Shpërndarja e shumëfishtë gjen fansa si në ndjekësit ashtu edhe te të famshëm (Billie Eilish kohët e fundit e shpalli Rihannën si personin më seksi që ekziston, për shembull). Me markën e saj të pakujdesshme, RiRi e di saktësisht se kush është. Por edhe më shumë se zgjedhjet e stilit dhe dizajnet e saj, deklaratat e bukurisë, madje edhe jeta e saj personale, duket se aspekti i RiRit që nxit një nga reagimet më të brendshme (dhe të menjëhershme) është aroma e saj.


Nëse keni nevojë për disa prova, YouTube ofron përmbledhje të personazheve të famshëm si Jennifer Lawrence, Lil Nas X, Cardi B dhe Ryan Seacrest, të cilët hulumtojnë se sa erë të mirë mban Rihanna, me më shumë se një që e krahasojnë atë me parajsën. Megjithëse këto reagime mund t’i atribuohen pjesërisht Ujërave të Parfumit të saj Fenty, aroma e njohur e Rihannës është në të vërtetë Love, Don’t Be Shy nga KILIAN Paris – dhe është frymëzuar nga një ëmbëlsirë shumë elegante.

Love, Don’t Be Shy u ëndërrua nga parfumeri Calice Becker si pjesë e një opusi me shumë aroma për të rënë në dashuri. Si pjesë e kësaj serie, Becker zhvilloi një aromë që tërhiqej nga Guimauves, një karamele klasike pariziane që ajo e krahason me një marshmallow të nivelit të lartë, ëmbëlsirë e përcaktuar nga sheqeri i ëmbëlsirave dhe uji me lule portokalli.

“Sapo pashë recetën që përdori gjyshja për të bërë këtë karamele, u magjepsa që nga njëra anë ishte e thjeshtë, por nga ana tjetër ishte jashtëzakonisht komplekse”, thotë Becker. “Për të krijuar diçka vërtet të rafinuar, duhet të futesh në detajet e vogla, të vogla,” thotë. “Mendoj se kjo është një bukuri luksi. Nuk do të thotë e shtrenjtë; me të vërtetë do të thotë vëmendje ndaj detajeve ku asgjë nuk bëhet pa kujdes të detyrueshëm.” /Prive.al

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë