Loading…

Parodia e BBC’së, gratë e ‘lumtura’ të ISIS’it ( Video)

  • 05/01/2017 | 15:48

Parodia e BBC’së, gratë e ‘lumtura’ të ISIS’it ( Video)

Një komedi e BBC’së shfaq një video që përshkruan jetën fiktive të katër grave të martuara me luftëtarët e të ashtuquajturit Shtet Islamik (ISIS). Kjo ka nxitur një debat të nxehtë lidhur me përshtatshmërinë e saj dhe pandjeshmërinë e supozuar.

Version i BBC-së bënë shaka me katër gra duke bërë selfie, tregon se si ato ndihen shqetësuese në lidhje me atë që ato do të veshin, ironizojnë në mënyrë satirike prerjen e kokës, dhe dy prej grave shohin se kanë blerë të njëjtin jelek vetëvrasës.

Për më shumë shikojeni videon më poshtë:

https://www.youtube.com/watch?v=4m9ab54sf2E

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë