Loading…

Partia e Gruevskit kërkon të mos arrestohen dhunuesit e Kuvendit

  • 02/05/2017 | 11:47

Partia e Gruevskit kërkon të mos arrestohen dhunuesit e Kuvendit

VMRO-DPMNE u bëri thirrje institucioneve të mos ndalojnë, siç thuhet, persona të pafajshëm duke shpejtuar të tregojnë ndonjë rezultat prej ngjarjeve të së enjtes.


Në kumtesë, VMRO-DPMNE thekson se gjatë ditës së djeshme kanë arritur informacione deri tek ata se janë ndaluar shumë persona të cilët nuk kanë kryer kurrfarë dhune ose vepër penale, ndërsa janë mbajtur në polici më shumë orë. Një pjesë e tyre, siç thekson VMRO-DPMNE, edhe janë ndaluar në paraburgim pa dëshmi elementare se kanë kryer vepër penale apo dhunë.

VMRO-DPMNE vlerësojnë se duhet të dallohet hyrja disaorëshe e qytetarëve në Parlament për shkak revoltës, nga shkaktimi i lëndimeve të rënda trupore. Sipas informacioneve të partisë, disa persona janë arrestuar për shkak kanosjeve verbale, pa kryer dhunë fizike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë