Loading…

Partia në pushtet VV, miraton projektligjin për caktimin e çmimeve tavan për produktet themelore

  • 27/10/2022 | 13:02

Partia në pushtet VV, miraton projektligjin për caktimin e çmimeve tavan për produktet themelore

Partia në pushtet Vetëvendosje (VV), ka arritur që sot të miratoj projektligjin për caktimin e çmimeve tavan për produktet themelore, shkruan Gazeta Metro.


Në votimin e sotshëm për këtë Projektligj kanë marrë pjesë 63 deputetë, pro kanë votuar 63 deputetë, kundër dhe abstenime nuk ka pasur.

Një javë më parë produkte themelore janë përcaktuar drithërat, mielli, gruri, buka, orizi, pastat, vaji ushqimor i lulediellit, qumështi, kripa e kuzhinës, vezë pule, mish i pulës, sheqeri kristalor, produktet e higjienës personale dhe lëndët e drurit për djegie

Partitë opozitare e kanë kundërshtuar Projektligjin i cili u është shpalosur atyre dhe për të cilin Qeveria ka bërë thirrje që të votohet.

Në seancën e kaluar ky projektligj nuk kishte kaluar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë