Loading…

Parulla për rastin Dehari

  • 12/11/2016 | 11:05

Parulla për rastin Dehari

Mbrëmë vonë në Prishtinë në zonën e sheshit “Nëna Terezë” janë shkruar disa parulla në lidhje me vdekjen e Astrit Deharit.

Ato janë shkruar në objektin që e ndajnë Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ajo e Diasporës, si dhe ajo e Bujqësisë.

“Astritin e vrau pushteti” dhe “Drejtësi për Astritin” janë dy parullat që janë shkruar në mur. Kapur me to është shkruar edhe “VV”.

Astrit Dehari vdiq në burgun e Prizrenit dhe ende nuk ka një raport final se Dehari është vrarë apo është vetëvrarë. Ajo që dihet nga raporti i autopsisë është se 26 vjeçi ka vdekur nga asfiksia, bllokimi i rrugëve të frymëmarrjes.

15046247_161899230946639_449639813_n

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë