Loading…

Pas asistimit, tani vije gola: Super Vedat Muriqi, vazhdon forma e lartë e tij në Turqi

  • 03/12/2019 | 20:23

Pas asistimit, tani vije gola: Super Vedat Muriqi, vazhdon forma e lartë e tij në Turqi

Skuadra e Fenerbahces ka arritur që të shënoi edhe golin e tretë ndaj Istanbulsporit, transmeton Gazeta Metro.


Fenerbahce është duke zhvilluar ndeshjen e fazës 1/16 të finales në Kupën e Turqisë, teksa është duke avancuar me tre gola epërsi.

Pasi asitoi te goli i parë, tani sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, ka arritur që të shënoi edhe vet.

Sulmuesi prizrenas shënoi në minutën e 71’të dhe tani skuadra e Fenerbahces është duke udhëhequr me rezultatin 3-0./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë