Loading…

Pas dorëheqjes së Latifit reagon Abdixhiku: Fajet? 20 vjet?

  • 06/10/2022 | 18:41

Pas dorëheqjes së Latifit reagon Abdixhiku: Fajet? 20 vjet?

Pas dorëheqjes së ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi ka reaguar kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.


Kryetari i LDK-së ka thënë se pas një viti e gjysmë qeverisjes, Kosova është në pritje të ministrit të tretë të shëndetësisë, ndërkohë që ka vetëm 5% investime kapitale të realizuara.

“Një vit e gjysmë qeveri, në pritje të ministrit të 3-të në shëndetësi. Vetëm 5% investime kapitale të realizuara sivjet”, ka shkruar ai.

Ironikisht, Abdixhiku pyetur nëse për sukseset e munguara të qeverisë aktuale i kanë fajet 20 vitet e kaluara të qeverisjes.

“Fajet? 20 vjet? Paaftësi e papërgjegjësi!”, ka shkruar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë