Loading…

Pas dorëheqjes së Zeqir Kiqinës, emërohet kryeshefja e re e Telekomit

  • 07/06/2021 | 12:00

Pas dorëheqjes së Zeqir Kiqinës, emërohet kryeshefja e re e Telekomit

Dy dorëheqje të njëpasnjëshme janë bërë në kuadër të Telekomit të Kosovës.


Në njoftimin e fundit nga Telekomi i Kosovës u theksua se u.d së Drejtorit të Telekomit të Kosovës Zeqir Kiqina ka dhënë dorëheqje për shkak të disa arsyeve shëndetësore.

Përpos tij dorëheqje dha edhe u.d i zyrtarit Kryesor Financiar dhe Thesarit, Agim Matoshi.

Me të pranuar dorëheqjen e tyre, Bordi i Telekomit të Kosovës me vendim unanim ka emëruar si u.d të Kryeshefit Ekzekutiv, Burbuqe Hanën si dhe në pozitën e u.d të Zyrtarit Kryesor Financiar dhe Thesarit, Feim Kelmendin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë