Loading…

Pas Dritës, edhe kjo skuadër kosovare nuk e përkrah Draft Statutin e FFK’së

  • 25/01/2023 | 10:27

Pas Dritës, edhe kjo skuadër kosovare nuk e përkrah Draft Statutin e FFK’së

Skuadra kosovare, KF Gjakova ka bërë të ditur se e përkrahin komunikatën e Dritës lidhur me Draft Statutin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), transmeton Gazeta Metro.


Mbrëmë klubi nga Gjilani njoftoi se ky proces ka shkelje serioze të procedurave Statutare dhe ligjore të cilat janë evidentuar nga juristët e tyre dhe u bënë thirrje delegatëve që të jenë të vetëdijshëm se çka do të votojnë.

Draft Statutin e FFK’së me gjasë nuk do ta votojnë as KF Gjakova që përmes një postimi në Facebook njoftuan disa nga shkeljet që FFK’ja ka bërë me këtë draft.

”Të nderuar delegatë që do të jeni pjesmarrës në kuvendin e jashtëzakonshem të datës 27 janar 2023 ! Klubi ynë KF GJAKOVA me kujdes të veçantë ka analizuar Draft Statutin e FFK-së ku kemi analizuar me Avokatin klubit. I cili pritet të jetë në rend dite ne kuvendin e jashtzakonshëm të datës 27.01.2023.”

”Duam që përmes kësaj komunikate të njoftojmë gjithë komunitetin futbolldashës se ky proces ka shkelje serioze të procedurave Statutare dhe ligjore të cila janë evidentuar nga avokati e klubit tonë andaj ju ftoj që të jeni të vetëdijshëm se qka do të votoni,” thuhet në njoftim.

Kujtojmë se edhe ish-sekretari i përgjithshëm i FFK’së, Eroll Salihu, në një prononcim për Gazeta Metro kishte thënë se draft-statuti i FFK’së që do të votohet më 27 janar në Kuvendin e Jashtëzakonshëm të thirrur nga FFK’ja është mashtrimi më i madh që po dëshiron t’i bëhet futbollit kosovar. /gazetametro.net

Draft-Statuti i FFK’së, Salihu: Ky është mashtrimi më i madh, delegatët po konsiderohen ‘budallenj’

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë