Loading…

Pas emërimit të Sarrit si trajner i Juventusit, reagon klubi i Napolit

  • 20/06/2019 | 14:01

Pas emërimit të Sarrit si trajner i Juventusit, reagon klubi i Napolit

Maurizio Sarri sot është prezantuar si trajner i ri i klubit më të trofeshëm në Itali, Juventusit, transmeton Gazeta Metro.


Ish shefi i Sarrit tek Napoli, Aurelio De Laurentis nuk mundi të qëndrojë pa reaguar ndaj emërimit të Sarrit si trajner i Juventusit.

“Sarri është një njeri stadiumi, tribune, një që i pëlqen tifozëve. Ancelottin e konsideroj një nëpunës klubi. Do të jetë shumë bukur të shoh Ancelottin që të mundë Juventusin në fushë. Sarri qëndron gjithmonë me tutë dhe blasfemon! Ta shoh se si do të përshtatet me stilin e ekipit të ri”.

Por, si e konsiderojnë tashmë tifozëte e Napolit: “Si një tradhëtar të madh!”.

Allegri i lëshojë vendin Sarrit tek Juventusi, i cili kishte fituar dhjetëra trofe për pesë vite sa qëndroi tek klubi italian./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë