Loading…

Pas Furyt, Joshua sfidohet nga një tjetër boksier: Eja luftojmë, për mua do të ishte luftë e lehtë

  • 02/10/2022 | 12:06

Pas Furyt, Joshua sfidohet nga një tjetër boksier: Eja luftojmë, për mua do të ishte luftë e lehtë

Joe Joyce thotë se do të ishte i lumtur të ndeshej me Anthony Joshua-n në dhjetor nëse përballja e këtij të fundit me Tyson Fury nuk zhvillohet.


Kampet e Joshuas dhe Furyt, kanë qenë në negociata për një përballje të peshave të rënda me 3 dhjetor, por marrëveshja ende nuk është finalizuar.

Joyce, i cili u bë boksieri i parë që mposhti Joseph Parkerin në raundin e 11-të të thrillerit të tyre në Manchester fundjavën e kaluar shkroi në Twitter për të sfiduar Joshua-n.

37-vjeçari tha se do të ishte i gatshëm të përballej me Joshua-n dhe se kjo do të ishte një luftë e lehtë për t’u bërë.

“Nëse Fury dhe Joshua nuk ndeshen, atëherë unë do të ndërhyj. 3 dhjetori është shpejtë për mua por gjithsesi për pak ditë më vonë do ta bëja. Luftë e lehtë për t’u bërë!”, ka thënë Joyce.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë