Loading…

Pas humbi jetën në shesh xhirimi regjisorja Hutchins, ‘The Rock’ merr një vendim të rëndësishëm

  • 04/11/2021 | 14:24

Pas humbi jetën në shesh xhirimi regjisorja Hutchins, ‘The Rock’ merr një vendim të rëndësishëm

Aktori i Hollivudit Dwayne “The Rock” Johnson tha se nuk do të përdorte më armë të vërteta në filmat e tij pasi miku i tij Alec Baldwin qëlloi aksidentalisht dhe vrau një kineaste në një film në New Mexico muajin e kaluar.


Halyna Hutchins u vra më 21 tetor nga një plumb nga një armë që Baldwin po përdorte për të xhiruar një skenë në xhirimet e filmit Western “Rust”. Baldwin i ishte thënë nga një ndihmës drejtor se arma ishte “e ftohtë”, një term industrial që do të thotë se është e sigurt për t’u përdorur.

Johnson, i cili ishte jashtë në Los Anxhelos për të ndjekur premierën botërore të filmit të tij të ri të Netflix “Red Notice” me bashkë-yjet Ryan Reynolds dhe Gal Gadot, tha se kompania e tij e prodhimit, Seven Bucks Productions, “nuk do të përdorte më armë të vërteta”.

“Ky ishte një skenar i tmerrshëm. Unë e njoh Alec për shumë e shumë vite. Ai është shoku im dhe zemra ime është me familjet e të gjithë atyre që ishin të përfshirë. Unë nuk mund të flas për kompani të tjera produksioni, nuk mund të flas për studio të tjera, por ajo që mund t’ju them është se kjo ka krijuar një lente të re dhe një perspektivë të re se si mund të veprojmë duke ecur përpara”, tha Johnson për Reuters.

Ylli i “Fast & Furious” tha që tani e tutje kompania e tij e prodhimit do të përdorte armë gome dhe nuk do të marrë parasysh kostot.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë