Loading…

Pas humbjes eskalon Haaland: Ishte skandal, ja çfarë më tha arbitri

  • 04/12/2021 | 23:52

Pas humbjes eskalon Haaland: Ishte skandal, ja çfarë më tha arbitri

Erling Haaland nuk e ka fshehur pakënaqësinë pas humbjes 3-2 të pësuar kundër Bayern Munich në kampionat.


Sulmuesi norvegjez është ankuar hapur për arbitrimin, duke e cilësuar arbitrin e ndeshjes arrogant.

“Mendoj se arbitrimi ishte një skandal”, ka thënë Haaland në intervistën pas ndeshjes. “Rasti i Reus? Ishte një penallti e pastër. E pyeta arbitrin ‘pse nuk shkon ta shikosh te VAR?”. Ai m’u përgjigj ‘nuk është e nevojshme’ si një arrogant. “Jo. Duhet të qetësohem pak. Po, ai ishte arrogant dhe nuk dua të them më shumë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë