Loading…

Pas humbjes së Severodonestk, Zelensky: Ukraina do t’i rifitojë qytetet e saj

  • 25/06/2022 | 23:25

Pas humbjes së Severodonestk, Zelensky: Ukraina do t’i rifitojë qytetet e saj

Ukraina “do t’i rifitojë” sërish qytetet që ka humbur ndaj Rusisë, përfshirë Severodonestkun, tha Volodymyr Zelenskyy.


Në një fjalim video të natës vonë, presidenti ukrainas tha gjithashtu se vendi ishte goditur nga 45 raketa ruse në 24 orët e fundit.

Ai i përshkroi sulmet si një përpjekje cinike për të thyer shpirtin e popullit të tij.

Severodonetsk, në lindje të vendit, ra në duart e forcave ruse më herët sot pas disa javësh luftime të ashpra.

Ajo shënoi një fitore kyçe për Rusinë, e cila synon të marrë të gjithë rajonin lindor të Donbasit të Ukrainës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë