Loading…

Pas lajmeve se argjentinasi do të kalojë në PSG, reagon babai i Messit

  • 12/11/2020 | 10:03

Pas lajmeve se argjentinasi do të kalojë në PSG, reagon babai i Messit

Jorge, babai dhe menaxheri i Lionel Messit, i ka hedhur poshtë thashethemet se superylli i Barcelonës po mendon t’i bashkohet Paris Saint-Germainit verën e ardhshme, duke i quajtur ato lajme të rreme.

Marrëveshja e Messit me Barcelonën përfundon në qershor dhe argjentinasi do të ketë të drejtë të flasë me klube të tjera nga janari, midis thashethemeve se ai do të largohet nga klubi i vetëm për të cilin ka luajtur deri tani në karrierën e tij, transmeton Gazeta Express.

Messi bëri kërkesë zyrtare për t’u larguar në verën e kaluar, por s’u lejua nga një klauzolë e lartë prej 700 milionë eurosh.

ESPN raportoi se PSG-ja i kishte nisur bisedimet me argjentinasin për ta sjellë atë në Paris.

Kjo është hedhur poshtë menjëherë nga Jorge Messi, i cili e ka quajtur të rremë lajmin e ESPN-së.

“Mjaft më me trillime. Lajm i rremë”, shkroi Jorge në Twitter.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë