Loading…

Kadri Veseli flet se kur do të bëhet liberalizimi

  • 09/05/2018 | 16:43

Kadri Veseli flet se kur do të bëhet liberalizimi

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli thotë se qytetarët e Kosovës besojnë në vlerat që mishëron Evropa dhe ky besim është shprehje e drejtpërdrejtë e identitetit tonë evropian.


Sipas tij, populli i Kosovës nuk ka dilema për formën që do ta ketë e ardhmja e tij.

“Kjo e ardhme quhet – integrim i plotë në strukturat e Bashkimit Evropian dhe pjesë e NATO-s, që do të jetë rezultati final i punës sonë në përmbushjen e vizionit euro-atlantik.

Tani, ne presim që së shpejti ta kemi vendimin për liberalizimin e vizave, ndërsa kemi gjithë energjitë e duhura për ta përmbushur ëndrrën për Kosovën Evropiane”, ka shkruar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë