Loading…

Pas raportit të PISA’s, VV mban konferencë

  • 07/12/2016 | 08:50

Pas raportit të PISA’s, VV mban konferencë

Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar se do të mbajë konferencë për media.

Deputetët Ismjl Kurteshi dhe Mytaher Haskuka pritet të flasin për raportin e PISA’s e cila e kualifikon Kosovën ndër vendet më të dobëta për sa i përket cilësisë në arsim.

Konferenca do të mbahet në ora 13:00, në zyret e Lëvizjes Vetëvendosje.

Kurteshi është anëtar i Komisioni për Arsim shkencë dhe Kulture në Kuvend, ndërsa Haskuka është ligjërues universitar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë