Loading…

Pas rastit të tmerrshëm që ndodhi dje në Gjinekologji, reagon QKUK’ja

  • 07/04/2017 | 19:15

Pas rastit të tmerrshëm që ndodhi dje në Gjinekologji, reagon QKUK’ja

Pas lindjes në pllaka të një nënë në ditën e djeshme në Klinikën e Gjinekologjisë në Prishtinë, ka reaguar zyra e drejtorit të SHSKUK’së.


SHSKUK  ka njoftuar se kanë filluar hetimet për të zbardhur detajet se si ka ndodhur rasti.

“Zyra e drejtorit të përgjithshëm e Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK) njofton se ka nisur hulumtimin lidhur me një rast të dyshimtë në Klinikën  Obstetrike Gjinekologjike” thuhet në reagimin zyrtarë të QKUK’së

Ata më tutje kanë thënë se “Drejtoria e Përgjithshme  e SHSKUK-së,  ka kërkuar deklaratë me shkrim nga menaxhmenti  i Klinikës Obstetrike Gjinekologjike,  duke kërkuar sqarim,  informacione  dhe hulumtim të detajuar në lidhje me rastin, të gjeturat dhe  përgjegjësinë eventuale. Po ashtu, janë kërkuar  deklaratat nga shefi i ndërrimit, mjekët, shefi i sallës, mamive apo të gjithë personave  të tjerë që lidhen me rastin në fjalë”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë