Loading…
Pas sulmit në qytetin Utrecht, Ambasada e Kosovës në Hagë jep numrat emergjentë
  • 18/03/2019 | 13:42

Pas sulmit në qytetin Utrecht, Ambasada e Kosovës në Hagë jep numrat emergjentë

Ambasada e Kosovës në Holandë i ka ofruar numrar emergjentë për shtetasit e Kosovës, menjëherë pas sulmit në një tramvaj në Utrecht të Holandës, transmeton Gazeta Metro.


Ambasada ka njoftuar se po përcjellin me shqetësim zhvillimet lidhur me incidentin e armatosur në të cilin kanë përfunduar të plagsur disa persona.

Incidenti i armatosur ka ndodhur në tramvaj në Utrech rreth orës 10:45.

“Ambasada e Kosovës në Hagë po i përcjell me shqetësim zhvillimet rreth incidentit të armatosur që ka ndodhur sot rreth orës 10:45 në një tramvaj në Utrecht, ku raportohet për disa të plagosur. Me këtë rast, Ambasada ofron numrin emergjent për shtetasit e Kosovës: +31 65 385 0307”, thuhet në njoftimin e dërguar për media./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: inf[email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë