Loading…

Pas tre vitesh Mancini do ta rikthejë Balotellin në Kombëtaren e Italisë

  • 22/01/2022 | 14:03

Pas tre vitesh Mancini do ta rikthejë Balotellin në Kombëtaren e Italisë

Trajneri Roberto Mancini do ta thërras sulmuesin Mario Balotellin në grumbullim për herë të parë pas tre vitesh për ndeshjet e radhës së Kombëtares së Italisë.


Momentalisht, sulmuesi 31 vjeçar është në radhët e skuadrës turke Adana Demirspor, me të cilën ka regjistruar shtatë gola dhe dy asistime në 18 paraqitje në Super Ligën e Turqisë.

Siç raportohet nga gazetari i njohur Fabrizio Romano, Mancini ka vendosur ta thërras Balotellin për ndeshjet e radhës me kombëtaren, kështu duke iu ribashkuar “Azzurrëve” në grumbullim për herë të parë pas tre vitesh.

Balotelli dhe Mancini kanë histori së bashku në të kaluarën, ku të dy kanë qenë pjesë e klubeve si Interi dhe Manchester City.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë