Loading…

Pas zgjedhjeve në Francë, i rritet vlera Euro’s

  • 23/04/2017 | 23:00

Pas zgjedhjeve në Francë, i rritet vlera Euro’s

Monedha e Euros ka pësuar ndryshime pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë.


Bëhet fjalë për rritje të vlerës – më e madhja që nga mesi i nëntorit të vitit të kaluar, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Euro është rritur për 2 për qind karshi 1.09395 dollar. Madje ky është niveli më i lartë që prej kur Donald Trump morri detyrën e presidentit Amerikës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë