Loading…

Pasi mposhti Serbinë, Xhaka zgjedhet lojtari i ndeshjes

  • 02/12/2022 | 23:04

Pasi mposhti Serbinë, Xhaka zgjedhet lojtari i ndeshjes

Protagonisti i mbrëmjes së sotme, Granit Xhaka, është zgjedhur lojtari i ndeshjes mes Serbisë dhe Zvicrës, transmeton Gazeta Metro.


Ai përveç se ishte i përfshirë në një kacafytje me lojtarët serbë dhe festoi me fanellën e Ardon Jasharit, pati edhe një paraqitje monstruoze.

Mesfushori kosovar ishte lider në mesfushë, duke bërë 55 pasime prej të cilave në 52 të tilla ishte i saktë. Ai gjithashtu ishte i pagabueshëm edhe në pasime të gjata, ku nga gjashtë herë sa provoi nuk gaboi asnjëherë. Kujtojmë se Zvicra sonte triumfoi me rezultat 2-3, me ç’rast edhe u kualifikua për në fazën eliminuese të Kupës së Botës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë