Loading…
Pasi u shpall kampion me Juventusin, Ronaldo jep lajmin e madh për tifozët italian
  • 20/04/2019 | 20:44

Pasi u shpall kampion me Juventusin, Ronaldo jep lajmin e madh për tifozët italian

Ylli portugez i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka qetësuar tifozët duke hedhur poshtë çdo mundësi që ai të largohet nga Torino gjatë kësaj vere, transmeton Gazeta Metro.


Ditë më parë në mediat italiane u raportua se Ronaldo nuk e ka pritur aspak mirë eliminimin nga e Liga e Kampionëve dhe se po mendon largimin pas vetëm një sezoni të kaluar në Torino.

Por, është vet sulmuesi 34 vjeçar që ka hedhur poshtë çdo mundësi largimi dhe për këtë është i sigurt 1000%.

LEXO EDHE: Ku është Ronaldo, janë edhe titujt: Ylli portugez hyn në histori, shënon një rekord të jashtëzakonshëm

“A do të jem në Juventus sezonin e ardhshëm? 1000% po’’ – ka deklaruar Ronaldo pas fitores 2-1 ndaj Fiorentinës, fitore kjo e cila ia sigurojë Juventusit titullin e 8-të radhazi në Serie A./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë