Loading…
Pasojat e taksës për Kosovën
  • 12/02/2019 | 08:29

Pasojat e taksës për Kosovën

Shtetet e Bashkuara i kanë vënë në veprim masat e paralajmëruara për shkak të mospezullimit të taksës prej 100 për qind ndaj mallrave serbe.

Pas mosdhënies së vizës kryeministrit Haradinaj për të udhëtuar në SHBA për Lutjet e Mëngjesit, një gjeneral i lartë amerikan anuloi vizitën e caktuar më herët, në prag të 11-vjetorit të Pavarësisë.

Këto masa pritet të përshkallëzojnë nëse Qeveria i reziston vendimit për pezullimin e taksës, shkruan sot Koha Ditore.

Pasojat do t’i ndiejë Forca e Sigurisë, e cila ka nisur procesin e transformimit në Ushtri. Pas këtij zhvillimi, të hënën janë mbledhur liderët institucionalë. Takimin e ka dominuar kërkesa e Veselit dhe Thaçit drejtuar kryeministrit për ta hequr taksën, në mënyrë që t’i jepet shans marrëveshjes me Serbinë. Por kryeministri Haradinaj nuk ka dhënë shenja zmbrapsjeje.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë