Loading…

‘Passengers’ premier në kinematë e Prishtinës

  • 26/12/2016 | 19:47

‘Passengers’ premier në kinematë e Prishtinës

Me 29 dhjetor 2016 në kinemanë Cineplexx dhe kinemanë ABC do të jepet premiera e filmit “Passengers”, nga regjisori Morten Tyldum. 


Filmi “Passengers” është i zhanrit aventurë, dramë, romancë, dhe zgjat 116 minuta. Aktorët kryesor në këtë film janë Chris Pratt, Jennifer Lawrence. Filmi është realizuar në SHBA, në vitin 2016, transmeton gazetametro.net

passengers-movie-trailer-2016-jennifer-lawrence-chris-pratt
Tema: Jennifer Lawrence dhe Chris Pratt janë dy pasagjerë në bord të një anijeje kozmike që transporton ata për një jetë të re në një tjetër planet. Udhëtimi merr një kthesë vdekjeprurës kur mbeshtjellësi misterioz  i zgjon ata 90 vjet para se të arrijnë destinacionin e tyre. Jim dhe Aurora përpiqen të zbulojnë misterin e mosfunksionimit, ata fillojnë të bien për njëri-tjetrin, të mohojnë tërheqjen e tyre intensive… vetëm për t’u kërcënuar nga rënia e menjëhershme e anijes dhe zbulimin e të vërtetës pse ata u zgjuan./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë