Loading…

Pasuria marramendëse e Labinot Tahirit: Shtëpi, tokë e vetura mijëra euro në Ferizaj

  • 08/07/2020 | 11:27

Pasuria marramendëse e Labinot Tahirit: Shtëpi, tokë e vetura mijëra euro në Ferizaj

Këngëtari i muzikës zbavitëse Labinot Tahiri nga Ferizaj, është njëri nga artistët më të pasur në Kosovë. Vetëm shtëpia e tij kap vlerën prej 370.000 mijë eurove, e cila është 1.025.00 m2, shkruan Gazeta Metro.


Tahiri ka deklaruar në Agjenicinë Kundër Korrupsionit pasurinë e tij të fituar nga muzika, profesion që e ushtron gati dy dekada.

Shtëpia e Labinot Tahirit në Ferizaj

Shtëpia ku banon Tahiri në periferi të qytetur është 1.025.00 m2, vlera e së cilës është 370.000.00 euro, ndërsa vetura e tij e tipit Mercedes e blerë së fundit, 80 mijë euro dhe ajo e bashkëshortes 27 euro.

Detyrime financiare, Labi ka deklaruar të ketë ndaj BPB’së për renovimin e  shtëpisë, 64.000.00, dhe BE 20.000.00 euro, ndërsa ka deklaruar edhe truall, vlera e së cilës është mbi 300.000.00 euro.

 

Kujtojmë, që Labi ka hapur edhe Fondacioni ‘Labinot Tahiri’, shoqate bamirëse për nevojtarët në gjitha trojet shqiptare. Përmes këtij fondacionit janë ndihmuar 100 raste fëmijsh nga sëmundjet të ndryshme, por mes shumti me rastet e leukemisë!./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë