Loading…

Pasuria milionëshe e Nasim Haradinajt, ka edhe një pelë në vlerë të 3 mijë eurove

  • 19/08/2019 | 08:33

Pasuria milionëshe e Nasim Haradinajt, ka edhe një pelë në vlerë të 3 mijë eurove

Nënkryetari i OVL-të UÇK-së ka deklaruar pasuri unike për vitin 2019 në AKK. Ai ka deklaruar se ka një mazë të vogël që sipas tij ka vlerë të 3 mijë eurove.

Të dhënat që i ka publikuar Hararadinaj shihet se ka pasuri marramendëse.

Ai ka tokë prej 220 hektarësh me vlerë prej 3 milionë e 300 mijë euro. Në pronësinë e Haradinaj është edhe një tokë tjetër e trashëguar që vlen 80 mijë.

Veç këtyre, përfaqësuesi i veteranëve të luftës ka edhe një shtëpi prej 180 metrash katrorë në vlerë të 370 mijë eurosh, një veturë modeste prej 4 mijë eurosh dhe një mëz të vogël të lindur shtallë në vlerë prej 3 mijë eurosh.

Nasim është drejtor në Komunën e Deçanit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë