Loading…

Patate në mënyrën portugeze

  • 24/11/2021 | 21:18

Patate në mënyrën portugeze

Garniturë perfekte për çdo mish


Përbërësit:

– 4 patate të madhësisë mesatare;
– gjalpë,
– kripë;
– rozmarinë;
– speci i tharë, sipas dëshirës;
– piper sipas dëshirës.

Përgatitja:

Lani lëvoren e patateve dhe hidhni në një tenxhere me ujë dhe zieni në avull, derisa të bëhen të buta.

Nxirrni dhe vendosni në një enë për pjekje. Rrafshoni me një gotë.

Mbi çdo copë vendosni gjalpë. Qitni kripë, piper dhe rozmarinë dhe spec të kuq.

Piqni patatet në furrë të nxehur në 200 gradë Celsius derisa të skuqen.

 

·

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë