Loading…

Patate të pjekura me kos

  • 26/01/2022 | 16:50

Patate të pjekura me kos

Patatet e pjekura në furrë marrin shije të veçantë në saje të përzierjes së kosit dhe mëlmesës.


Përbërësit:

▪ 4 – 5 patate të mëdha
▪ 2 lugë vaj
▪ 2 lugë kos të dendur
▪ 1 lugë e vogël krip
▪ ¼ lugë piper apo spec djegës
▪ ½ lugë e vogël mentë
▪ ½ lugë e vogël temjan

Përgatitja:

Qëroni patatet, prisni në feta dhe lyeni me kos të përzier me mëlmesë.

Piqni në tepsi të lyer apo në letër për pjekje, rreth 40 minuta, në temperaturë 200 gradësh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë